پارالمپیک توکیو| ژاپن واقعا میزبان بازیهاست؟

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از توکیو، در شرایطی وارد چهارمین روز بازیها شدیم که وقتی نگاهی به اطراف و شهر توکیو می اندازیم، هیچ نشان و نماد ویژه ای از برگزاری چنین رویداد بزرگی ندارد. برپایی المپیک و پارالمپیک توکیو که به دلیل اپیدمی کرونا برای حدود یک سال با تاخیر مواجه شد، اکنون در شرایطی بی روح و بودن توجه یا واکنش عمومی در این جزیره شرقی در حال دنبال شدن است.

اگرچه نبود تماشاگران در ورزشگاه ها و امکان تجمعات هواداری به دلیل شیوع بیماری کرونا، خود از دلایل از رونق افتادن و بی شور بودن این بازیهاست اما برگزار کنندکان نیز بی تفاوت از کنار آن گذشته اند. در واقع، مردم توکیو به گونه ای با پارالمپیک مواجه شده اند که گویا این رویداد اصلا وجود ندارد و به زندگی عادیشان ادامه می دهند.

گشتی سطحی در شهر میزبان نشان می دهد که این رویداد که مهمترین اجتماع جهانی ورزش و به صورت یک مراسم چهارساله است، هیچ کشش و جذابیتی را به ارمغان نیاورده است. حتی نماد مسابقات نیز به ندرت دیده می شود و اصلا قابل توجه نیست.

اگرچه انتظار استقبال و اقبال عمومی از پارالمپیک توکیو با توجه به درگیری جهان و به ویژه میزبان با ویروس کرونا منطقی نبوده و نیست اما این حجم بی توجهی نیز جای تامل دارد. البته، بخشی از مردم کشور میزبان نیز مخالف برگزاری این رویداد بودند که همین هم این فضای سرد و کسل کننده کنونی را تشدید کرده است اما چنین بی تفاوتی، روح مسابقات را از بین برده است.

انتهای پیام/


[ad_2]

Source link

نظر

mood_bad
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه