ارائه بیش از ۲۱۰ جلسه خدمات به کاروان ایران در کلینیک فدراسیون پزشکی ورزشی

[ad_1]

دکتر امیر حسین براتی، سرپرست گروه پزشکی اعزامی به بازی های پارالمپیک توکیو اعلام کرد که در محل کلینیک اختصاصی فدراسیون پزشکی ورزشی در دهکده بازی ها بیش از ۲۱۰ جلسه خدمات به اعضای کاروان ورزشی ایران ارائه شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، بازی های پارالمپیک توکیو در شرایطی به پایان رسید که فدراسیون پزشکی ورزشی مانند بازی های المپیک با برپایی کلینیک اختصاصی در محل دهکده بازی ها به ارائه خدمات به اعضای کاروان کشورمان پرداخت، دکتر براتی در این خصوص گفت: در این کلینیک طی ۱۷ روز بالغ بر ۱۱۰ جلسه ویزیت پزشکی داشتیم و بیش از ۱۰۰ جلسه خدمات فیزیوتراپی به ورزشکاران کشورمان ارائه شد که خوشبختانه مجموع زحماتی که به اعضای کاروان ارائه شد بازخورد بسیار مناسبی داشت و همه چیز گویای رضایت این عزیزان از خدمات ارائه شده در این کلینیک بود.

دکتر براتی در خصوص وضعیت سلامت اعضای کاروان در طول بازی ها، خاطر نشان کرد:خوشبختانه مورد حاد آسیب دیدگی نداشتیم؛ دو مورد شکستگی دست در جریان مسابقات و در رفتگی انگشت در تمرین و دو مورد سقوط عزیزان ویلچری از ویلچر را داشتیم که خوشبختانه هیچ کدام از این موارد حاد نبود و در خصوص یکی از ورزشکاران ویلچری پیگیری های درمانی در کلینیک مرکزی بازی ها انجام شد که خوشبختانه آن مورد هم حاد نبود و بهبودی حاصل شد.

وی همچنین با اشاره به حضور دکتر رفیع پور به عنوان روانشناس در گروه پزشکی اعزامی، گفت: در زمینه روانشناسی نیز بیش از ۳۰ ساعت خدمات مشاوره صرفا در محل کلینیک به ورزشکاران کشورمان ارائه شد و این مهم نیز بازخورد بسیار مناسبی داشت.

عضو کمیته درمان فدراسیون پزشکی ورزشی خاطر نشان کرد: علاوه بر این و با وجود کم بودن تعداد گروه پزشکی اعزامی، در مسابقات برخی رشته های ورزشی کار پوشش پزشکی را هم انجام دادیم.

وی یادآور شد: در زمینه فعالیت های آنتی کرونا و اجرای پروتکل های بهداشتی میزبان بازی ها، با پیگیری گروه پزشکی به صورت روزانه آزمایشات لازم(تست بزاق) از ورزشکاران انجام می شد و هماهنگی لازم برای انجام PCR قبل از پرواز نیز صورت گرفت. در این مدت یک مورد قرنطینه ۱۰ روزه داشتیم که یکی از مترجمان کاروان به دلیل تست مثبت کرونا ۱۰ روز قرنطینه شد و داروها و مکمل های لازم نیز برای ایشان تهیه گردید.

دکتر براتی در پایان از حمایت های فدراسیون پزشکی ورزشی و اعضای گروه پزشکی اعزامی به پارالمپیک توکیو و گروه سرپرستی کاروان قدردانی کرد.

[ad_2]

Source link

نظر

mood_bad
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه