ســـــموا

ابراهیمی: مدارس فوتبال جنبه کاسبی دارند/ 5 بازیکن تهرانی در پرسپولیس پیدا نمی‌کنید

[ad_1]

ناصر ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد شرایط مدارس فوتبال در کشور، اظهار داشت: در گذشته‌ که این همه فوتبالیست مستعد شناسایی می‌شد و هیچ خبری از این مدارس فوتبال نبود. باشگاه‌ها تیم‌های پایه داشتند که مربیان این تیم‌ها در زمین‌های خاکی اطراف تهران به دنبال بازیکنان مستعد می‌گشتند. به همین دلیل هم هر ساله باشگاهی مثل راه آهن 10-12 بازیکن خوب و مستعد تحویل می‌داد. شاهین و تاج هم همین شرایط را داشتند. باشگاه ها به دنبال کاسبی از بازیکنان پایه نبودند بلکه به دنبال کشف، شناسایی و پرورش بازیکنان مستعد بودند اما مدارس فوتبال در حال حاضر فقط جنبه کاسبی پیدا کرده است. 

وی افزود: می‌توانید تحقیق کنید و ببینید. در 20 سالی که مدارس فوتبال رونق پیدا کرده‌اند، آیا 10 بازیکن سرشناس و خوب معرفی کرده‌اند؟ اتفاقا خیلی از استعدادها به دلیل ترویج همین مدارس کاسبکارانه از بین رفته‌اند. فردی زمینی کرایه می‌کند و آن را به چهار قسمت تقسیم می‌کند و در هر گوشه‌اش 30-20 بازیکن را تمرین می‌دهند. 

ابراهیمی با اشاره به اینکه برخی به او پیشنهاد تاسیس مدرسه فوتبال را داده بودند، عنوان کرد: می‌گفتند ناصر چرا تو مدرسه فوتبال نمی‌زنی؟ تو که از همه بیشتر با بازیکنان پایه کار کرده‌ای اما من می گویم من استعدادیاب هستم؛ نه مدرس مدرسه فوتبال. این مدارس تبدیل به مهدکودک‌هایی شده که هیچ کارایی برای فوتبال ما ندارد. فقط بچه‌ها سه ماه تابستان دور هم جمع می شوند و سرگرم می‌شوند. 

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: بروید شهریه‌ها در تهران و شهرستان را نگاه کنید. برخی در تهران ماهیانه 2 تا 3 میلیون تومان شهریه از خانواده‌ها می‌گیرند. پول لباس و کفش را هم جداگانه گرفته می‌شود. در شهرستان‌ها نیز این ارقام به ماهی 400 تا 500 هزار تومان می‌رسد. حساب کنید اگر یک مدرسه فوتبال در یک ماه فقط 100 بازیکن داشته باشد، چقدر درآمد خواهد داشت. به همین دلیل می‌گویم مدرسه فوتبال فقط کاسبی و جنبه سرگرمی پیدا کرده است.

این کارشناس فوتبال خاطرنشان کرد: چرا برخی استان‌ها مثل مازندران فوتبالیست زیادی دارند؟ یکی از دلایلش می‌تواند وجود همان زمین‌های خاکی باشد که هنوز در این استان دیده می‌شود. در تهرانی با 14 میلیون جمعیت، دیگر کمتر بازیکنی می‌درخشد و ستاره می‌شود چون بچه‌ها مدام سرشان در گوشی‌های تلفن همراه‌شان است یا پای بازی‌های کامپیوتری نشسته‌اند. اینگونه می‌شود که در ترکیب اصلی پرسپولیس که یک تیم تهرانی است، نمی‌توانید 5 بازیکن تهرانی پیدا کنید. 

این مربی پیشکسوت با اشاره به برخی روش‌های کاسبکارانه برخی مربیان گفت: شاهد بوده ایم که برخی مربیان به خانه‌های بازیکنان نوجوان و نونهال رفته‌اند و به آنها گفته‌اند پسر شما استعداد بی نظیری دارد و با من قراردادی 5 ساله امضا کنید. سالی مثلا 20 میلیون یا 50 میلیون تومان دستمزد بدهید تا او را رشد و پرورش دهیم. بعد که او فوتبالیست خوبی شد، شما سودش را می برید! 

انتهای پیام/


[ad_2]

Source link

نظر

mood_bad
 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه
  سامانه مربیان و ورزشکاران ایران
  • تلفن : 90-31-55-33-025-(98+)
  • ایمیل : info@samva.ir
  • آدرس : قم، پردیسان، بلوار دانشگاه، ابتدای بلوار مولوی، پارک علم و فناوری
  • کدپستی : 3749113378
  logo-samandehi
  sherkat-khalagh
  unnamed

  تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه فرهنگی ورزشی سلامتی پارسیان می‌باشد

  دعوت به سموا

  از طریق لینک زیر میتونی هر کسی رو به سموا دعوت کنی!

  ارسال به

  اشتراک گذاری در telegram
  تلگرام
  اشتراک گذاری در whatsapp
  واتساپ
  ایتا
  پیامک